Choď na obsah Choď na menu
 


tejto hre vie snáď každý... Alebo skôr úplne každý. Ale je trocha potrebné (slušné) ju predstaviť aspoň menšine, ktorá hru The SIMS 2 nepozná. Keď som sa prvýkrát dopočul, že sa chystá nová omnoho vylepšená hra a tiež aj moja najobľúbenejšia, tak som sa nevedel dočkať kedy vyjde. Dosť naštvalo to, že Maxis stále presúval dátum vydania na neskôr až som si myslel že Simovia vyjdú koncom roka 2005. Našťastie sa môj predpoklad nesplnil a dalo by s povedať, že hra nakoniec vyšla kocom roku 2004. Keď som hru prvýkrát spustil, tak som sa od nej najprv nevedel odtrhnúť... Ale to asi každý malý sims-maniáčik : ). A teraz k faktom:

  • DNA Simov obsahuje všetky charakterové vlastnosti vašeho Sima a tiež sa dedí na ich potomkov, čiže otec akoby z oka vypadol synovi a pod.
  • V ponuke vytvárania rodín si môžete zadať aj takéto veci ako tvar očí, nosa, uší a lícnych kosti, takisto aj pery a veľký výber účesov a oblečenia.
  • Hra je dokonca natoľko silná, že by ste mohli vytvoriť aj vlastnú podobizeň, celú svoju rodinu, alebo nejakú známu celebritu.
  • V The Sims 2 majú Simovia už skutočné deti, teda budú rásť, starnúť a nakoniec aj zomierajú.
  • Novým znakom hry je tiež Simove skóre, ktoré sa zvyšuje rôznym plnením Simových potrieb ako vydať sa, mať deti... Toto skóre tak ako stúpa, môže aj klesať. To znamená, že ak sa Simovi nebudete dlho venovať a plniť mu jeho priania, tak mu postupne časom bude skóre klesať.
  •  Taktiež už dobre známou informáciou je aj mimika tváre, ktorú si už asi väčšina všimla.
  • Hra obsahuje tiež veľa bonusových predmetov, ktoré môžete dosiahnuť buď získavaním vysokého skóre vašeho Sima, alebo iné bonusové predmety postupom v kariére.
  • Najväčšou informáciou bolo asi starnutie. Simovia sa zatiaľ delia do šiestich etáp života: novonarodenec (nemožno ho kontrolovať), batoľa, dieťa (chlapec/dievča), teenager, dospelák a starec/starenka. V datadisku by mala pribudnúť 7 etapa niečo medzi teenagerom a dospelým. A mnoho ďalších objektov, vlastnosti, interakcií Simov...

 

Niekoľko typov mimiky:

 

Gamesims.sk